
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 12.5 mm |
| Length | 18.0086 mm |
| Width | 7.0104 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 700 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Depth | 7 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
